Fiyat
Ücret₺800
Telefon No*
İstek Listesine Ekle
5456
Günübirlik Tatil Turları > Sedir Adası Tekne Turu

Sedir Adası Tekne Turu

Yeni ve egzotik bir deneyim yaşamak ve adeta başka bir dünya hissi verecek kadar güzel bir yere seyahat etmek istiyorsanız, Marmaris Sedir Adası Tekne Turu tam da ihtiyacınız olan şey. Sedir Adası, Marmaris’e sadece 30 dakika uzaklıktadır. Bu yüzden tatilinizi Marmaris’te geçirmeyi seçtiyseniz, lütfen bu turu yapılacaklar listenize ekleyin.

Turumuz, Marmaris’e yaklaşık 17 km mesafedeki Çamlı köyünün muhteşem doğa manzarasında bir araba yolculuğu ile başlar, bu nedenle bu keyifli tur yaklaşık 30 dakika sürecektir. Kısa ve konforlu yolculuğun ardından Çamlı limanına ulaşacak, muhteşem çift katlı teknemize binecek ve Gökova Körfezi’nde yelken açmaya başlayacaksınız.

Bu tur sırasında 3 yüzme molası vereceğiz ve ayrıca öğle yemeği için lezzetli bir yemek ikram edeceğiz. Lezzetli öğle yemeğimizin ardından Kleopatra plajını gezmek için biraz serbest zamanınız olacak. Marmaris’e dönüş yolculuğunuz sırasında yine harika Gelibolu Adası’nda yüzme şansınız olacak.

Diğer iki yüzme molası ise muhteşem İnce Kum koyunda ve aynı zamanda dalış ve şnorkelli yüzme fırsatı bulacağınız şirin Kleopatra Plajında olacak.

Sedir Adası eğlenme ve aynı zamanda eski tarihi keşfetme şansı bulacağınız eşsiz bir yerdir. Temiz hava, temiz turkuaz su, güzel altın manzaralar ve büyüleyici tarih unutulmaz bir tatili garanti eder.

Kleopatra veya Sedir Adası, uçsuz bucaksız altın kumsalı ve büyüleyici antik kenti Cedrai ile ünlüdür. Bu güzel adada en popüler ve sık ziyaret edilen yerler antik tiyatro kalıntıları ve adanın kuzeybatısındaki küçük koyda bulunan gözlerden uzak şirin bir plajdır.

Kraliçe Kleopatra’nın orada yüzdüğüne ve bu harika kumsaldaki uçuk pembe kumların onu memnun etmek için Kuzey Afrika’dan gemilerle getirildiğine inanılıyor. Bu tür kum sadece Mısır’da bulunur ve Mark Anthony sevgili Kleopatra’sına bu kumları getirtmiştir. Adanın daha doğu kesiminde, kitabelere göre spor şenliklerinin yapıldığı bir Agora vardır.

Bu adanın güzel kumsallarındaki kumun altın rengi, deniz kabuğunun uzun süreli çözünme sürecinin bir sonucudur. Bu çok nadirdir, bu nedenle plaj devlet tarafından koruma altında ve ziyaretçilerin yanlarına kum almasına veya kum onlara yapışacağı için plaja havlu sermesine izin verilmez.

Sedir Adası Tekne Turu Koyları

Sedir Adası Tekne Turu Koyları ve yüzme molası 3 yerde verilmektedir. Öncelikle teknemiz Kleopatra Adasına gitmektedir. Burada 3 saatlik moladan sonra tekne 3 farklı koyda yüzme molası vermektedir. Bunlar; İncekum Plajı, Fenerli Ada ya da Gelibolu adası koyudur. Son koy olarak Fenerli Ada ya da Gelibolu Adası denmesinin sebebi akşam çıkan hafif rüzgar yüzünden rüzgarın yönüne göre 2 koy arasından biri seçilir.

Sedir Adası Tekne Turu Fiyatları 2024

Yetişkin fiyatı 800 TL, 7-12 yaş arası çocuk fiyatı 400 TL, 0-6 yaş arası ücretsizdir.

Kişi Yaş Fiyat
Yetişkin 12 yaş ve üzeri 800 TL
Çocuk 7 – 11 yaş 400 TL
Bebek 0 – 6 yaş Ücretsiz

Fiyata Dahil / Hariç

 • Otel Servisi
 • Türkçe Bilgilendirme
 • Alkolsüz İçecekler
 • Öğle Yemeği
 • Kişisel Harcamalar
 • Alkollü İçecekler

Yanınza Almayı Unutmayın

 • Güneş Kremi
 • Mayo - Şort - Havlu
 • Güneş Gözlüğü

Sedir Adası Tekne Turu Programı

Marmaris Sedir Adası Tekne Turu , Marmaris’in yaklaşık 17 Km kuzeyindeki küçük bir köy olan şirin Çamlı’yı ziyaret ederek başlar. Konforlu minibüsümüzle seyahat edecek, geniş tarım arazileri ve zümrüt çam ağaçları ile güzel kırsalın tadını çıkaracaksınız. Çamlı’ya vardığımızda teknelerimize bineceksiniz ve Gökova Körfezi’nde yelken açmaya başlayacağız.

İnce Kum Koyu: İnce Kum, ince altın rengi kumu ve kristal berraklığında turkuaz suları ile bölgede ünlü bir Milli Parktır. Burada şnorkelle yüzebilmeniz veya sadece kumsalda güneşlenebilmeniz için 40 dakikalık uzun yüzme molası vereceğiz.

Öğle Yemeği ve Kleopatra Adası: Öğleden sonra Kleopatra Adası’na ulaşmamız bekleniyor. Orada lezzetli bir öğle yemeği yiyeceğiz ve ardından gezintiye çıkmak ve adayı kendi başınıza keşfetmek için biraz serbest zamanınız olacak. Adada tarihi kalıntıların yanı sıra keyifli kafeteryalar ve tuvaletler de bulunuyor, bu sayede de tazelenebileceksiniz. Burada yüzebilir, güneşlenebilir ve Kraliçe Kleopatra’nın ziyaret etmeyi sevdiği adayı veya ünlü plajı keşfedebilirsiniz.

Marmaris’e Dönüş: Bu güzel tur yaklaşık 7 saat sürer ve tur bittiğinde servis otobüslerimiz sizi Marmaris’teki otelinize geri götürür.

Kleopatra Adası Giriş Ücreti

Kleopatra Adası Giriş Ücreti tur ücretine dahil değildir. Adayı ziyaret edecek olan misafirlerimiz giriş ücretini kendileri vermektedir. Giriş ücreti 250 Türk Lirasıdır. 

Sedir Adası Tekne Turu Teknesi

Sedir adası Tekne Turu Teknesi olarak çift katlı teknemizi kullanmaktayız. Alt kat genelde gölgede oturmayı seven misafirlerimizin tercihi olmaktadır. Burada sabit duran masalarımız bulunmaktadır. Yüzme sonrasında duş alabileceğiniz yer de burada, teknenin arkasındadır. Ayrıca içecek servisinin self servis olarak yapıldığı tekne barımızda buradadır. Tuvaletler ve soyunma kabinlerimizde bulunuyor. Üst kat gün boyu güneş görmektedir. Rahatça güneşlenebileceğiniz şezlonglarımızda üst katta bulunmaktadır. Şezlonglarımızın üzerinde sünger bulunmaktadır. Teknemizde havlu servisi verilmemektedir. Kişisel havlunuzu getirmeniz gerekmektedir.

Yanımda Ne Getirmeliyim?

Öncelikle olmazsa olmazlardan biri koruyuculu güneş kremidir. Havanın esintili olması sizi yanıltmasın. Koruyuculu güneş kremi sürmezseniz eğer anormal bir bronzluk oluşacak ve cildiniz ciddi güneş yanığı olacaktır. Yanınızda mutlaka güneş kreminizi alın. Teknede güneş kremi satılmamaktadır. Şapka ve güneş gözlüğü de çantanızda olmalı. Kişisel havlunuz, mayo ve şortunuzda yanınızda olmalı. Hatta yedek mayo ve şort olursa sizin için daha iyi olacaktır. Cep telefonunuzun şarjı da sabahtan dolu olsun. Gün içerisinde bol bol fotoğraf çekileceğinize eminiz. Şimdiden sizlere iyi tatiller diler, güzel bir gün geçirmenizi dileriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

En Ucuz Sedir Adası - Kleopatra Adası tekne turu fiyatları 2024

Yetişkin: 800 TL

Çocuk: 400 TL

Bebek: Ücretsiz

Sedir Adası Tekne Turu yüzme molası verilen koylar.

 1. Kleopatra Adası
 2. İncekum Plajı
 3. Fenerli Ada ya da Gelibolu Adası
 4. Lacivert Koyu

Kleopatra Adası Tekne Turu yüzme molası verilen koylar

 1. Kleopatra Adası
 2. İncekum Plajı
 3. Fenerli Ada ya da Gelibolu Adası
 4. Lacivert Koyu

Sedir Adası Tekne Turu nereden kalkıyor?

Teknemiz Çamlı Limanından kalkmaktadır. Burada aracınızı rahatça park edebileceğiniz bir otopark bulunmaktadır.

Kleopatra Adası giriş ücreti ne kadar?

Kleopatra Adası giriş ücreti 15 Nisan 2023 tarihinden itibaren 250 TL’dir. 

Kleopatra Adası Plajı Nerededir?

Sedir Adası’nın bir diğer adı Kleopatra Adası’dır. Kleopatra Adası Gökova Körfezinde bulunur. Buraya Çamlı Köy Limanından kalkan günübirlik tekneler ile gidebilirsiniz.