Rezervasyon ve iptal

Turhipo.com üzerinden yapılan tüm rezervasyonlar ve geziler Seyahat Acenteleri Yasasına (1618 Sayılı Yasa) ve Avrupa Birliği tüketiciyi koruma yasalarına uymak için yakın zamanda önemli ölçüde değiştirilen Tüketicinin Korunması Yasasına (4077 Sayılı Yasa) tabidir.

Rezervasyon

Rezervasyonda adı geçen ilk kişi (“grup temsilcisi”), rezervasyon sırasında tüm grup üyeleri için olmalıdır. Grup temsilcisi bize bir rezervasyon göndererek bunu yapmaya yetkili olduğunu onaylar. Grup temsilcisi bize yapılacak tüm ödemelerden sorumludur. Ayrıca  grup temsilcisi, rezervasyon işlemi sırasında kanun gereği 18 yaşından büyük olmalıdır.

Ödeme

Turunuzu web sitemizden online olarak rezerve edebilirsiniz. Tur biletlerinizi e-posta ile gönderiyoruz . Ayrıca, otelinizden transferiniz sırasında tur ücretini gezi gününde ödeme seçeneğiniz de vardır. Ödeme yapılmadıysa, rezervasyonunuzu sizin tarafınızdan iptal edilmiş sayabiliriz. Fiyatlarımızın tamamına KDV dahildir.

Rezervasyon Onayı

Yaptığınız düzenlemelere ve ödemenin alınmasına bağlı olarak, size bir tur bileti vererek rezervasyonunuzu onaylayacağız. Bu bilet grup temsilcisine gönderilecektir. Lütfen biletinizi aldıktan sonra dikkatlice kontrol edin. Onaydaki veya başka herhangi bir belgedeki bilgilerin yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkarsa, sonraki değişiklikler artık mümkün olmadığından lütfen hemen bizimle iletişime geçin.

Web sitesindeki fiyatlar

Lütfen web sitesindeki değişikliklerin ve hataların bazen mümkün olduğunu unutmayın. Rezervasyon yaparken seçtiğiniz turun fiyatını kontrol etmelisiniz. İnternet sitemizde bulunan fiyatlar, döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle ve diğer faktörler sebebiyle zaman zaman değişmektedir. Ancak, web sitesinin düzgün çalışması koşuluyla, rezervasyon bilgilerinizi değiştirmediğiniz sürece rezervasyon onayınızda belirtilen fiyatın değişmeyeceğini garanti ediyoruz.

Biletlerin verilmesi

Rezervasyondan sonra bir onay e-postası alacaksınız. Tur biletleriniz de size E-Mail ya da whatsapp üzerinden gönderilecektir.

Özel İstekler

Rezervasyon yaparken özel isteğiniz varsa, rezervasyon sırasında bize bildirmeniz gerekmektedir. Bu talepleri ilgili seyahat sağlayıcısına iletmeye çalışıyoruz, ancak ne yazık ki talebinizin karşılanacağını garanti edemeyiz. Faturanızda veya diğer belgelerinizde özel bir talebin kaydedildiğinin veya tedarikçiye gönderildiğinin teyidi, talebin yerine getirileceğinin teyidi anlamına gelmez. Bu açıkça teyit edilene kadar, tüm özel talepler yerine getirilmeye tabidir. Kendi güvenliğiniz için, talebinizin kabul edileceğine dair (mümkünse) yazılı onay almalısınız.

Siz veya grubunuzun bir üyesi, planlarınızı etkileyebilecek tıbbi bir durumunuz veya engeliniz varsa veya tıbbi bir durum veya engellilik (rezervasyon sürecini etkileyenler dahil) nedeniyle herhangi bir özel gereksiniminiz varsa, lütfen rezervasyonunuzu onaylamadan önce bize bildirin. . böylece uygunluk planlarını gözden geçirmenize ve/veya sipariş vermenize yardımcı olabiliriz. Her durumda, tüm bilgileri rezervasyon sırasında ve sağlık veya engellilik durumundaki herhangi bir değişikliği yazılı olarak bize iletmelisiniz. Ayrıca, rezervasyon onaylandıktan sonra planlarınızı etkileyebilecek herhangi bir hastalık veya sakatlık meydana gelirse derhal bize haber vermelisiniz.

Sizin tarafınızdan yapılan değişiklikler ve iptaller

Rezervasyonunuzu onayladıktan sonra değiştirmek istediğiniz takdirde en kısa sürede bizimle iletişime geçin. Değişiklikleri içeren bir bilet (varsa) size yeniden düzenlenecektir. Daha sonra orijinal bilet geçerliliğini kaybeder. Nitelikli tur/gezi için yeni düzenlenen bilet değil de orijinal bilet kullanılmışsa para iadesi yapılmayacaktır. Değişiklik sonucunda paranızı iade ettiysek, ancak daha sonra orijinal bileti kullandıysanız, geri ödemenizi bize iade etmeniz gerekecektir. Rezervasyonunuzu iptal etmek için lütfen  Ofisimizle telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçin. Ardından, iptal için size bir fatura e-postası göndereceğiz. İptal, yalnızca turun iptali için faturamızı düzenlediğimiz tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Sizin tarafınızdan yapılan iptaller

Beklenmedik bir şekilde, rezervasyonların tur başlamadan önce tarafımızdan büyük ölçüde değiştirilmesi veya iptal edilmesi durumunda, size aşağıdaki seçeneklerden birini sunacağız: (1) değişikliği kabul edebilir (önemli değişiklikler için) veya (2) alternatif bir tur ile değiştirebilir veya (3) rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz, bu durumda tur için ödediğiniz paranın tamamının geri ödemesini alırsınız.

Turlarımızı web sitemizdeki açıklamaya uygun olarak organize etmek için elimizden geleni yapıyoruz, ancak tatildeturla.com turun her detayı için sorumluluk almaz ve turların tümünü veya herhangi bir bölümünü ihbarsız iptal etme veya değiştirme hakkını saklı tutar.

Pasaportlar ve Vizeler

Herhangi bir ülkeye girmek için geçerli pasaport ve vizeye sahip olduğunuzdan emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir ülkeye girişiniz reddedilirse herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

Rodos adasında, Kos adasında, Samos adasında yaptığımız geziler arasında, tur kalkış gününde pasaportunuzun yanınızda olması gerekir.

Şikayetler

Turla ilgili herhangi bir sorununuz veya fikir ayrılığınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin. İletişim bilgileri için tıklayın.

Müşterilerimizin memnuniyeti önceliklerimizden biridir ve herhangi bir sorunu çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.