Fiyat
Ücret₺900
Telefon No*
İstek Listesine Ekle
14697
Günübirlik Tatil Turları > Ölüdeniz Tekne Turu (Kelebekler Vadisi)

Ölüdeniz Tekne Turu (Kelebekler Vadisi)

Yolunuz bu sene Akdeniz’in inci tanesi Fethiye’ye düştüyse güzel bir yaz sabahında muhteşem koyları keşfetmeye ne dersiniz? Sıcacık bir sabahta kendinize ve sevdiklerinize eğlenceli bir gün hediye etmek istiyorsanız Kelebekler Vadisi tekne turu tam sizlere göre. Pırıltılı turkuaz sularına kendinizi bırakacağınız 6 farklı koyu keşfedecek, doğanın huzurlu kollarına kendinizi bırakacaksınız.

Sabah 10 buçuk gibi Akdeniz’in mucizevi koylarına doğru vira alınır. Verilecek her molada doğanın muazzam parçalarına hayran olacaksınız. Mavi ile yeşil buralarda birbirine sevdalıdır. Belki de bu yüzden bu kadar güzeldir buralar. Kendinizi bu güzelliklerin içinde hayal etmenin ötesine geçmek istiyorsanız, hadi beklemeden rezervasyonunuzu yaptırın.

Kelebekler Vadisi Tekne Turunda Gidilecek Koylar

Akdeniz’in ılık kıyılarına doğru yolculuğa hazır olun. Tur boyunca altı farklı koyda mola vereceksiniz. Bu koyların sıralaması hava koşullarına bağlı olarak farklılık gösterir. Genellikle Mavi Mağara, Kelebekler Vadisi, St. Nicholas Adası, Akvaryum Koyu, Soğuk Su Koyu ve Deve Plajı güzergâhı izlenir.

Doğanın huzur dolu kollarında dinleneceğiniz, hikâyesi ve ruhu ile sizi etkileyecek birçok yeri bu turda göreceksiniz. Özellikle içinde barınan kelebeklerden ismini alan vadide büyüleneceksiniz. Genelde Kelebekler Vadisi kuş bakışı fotoğraflarla bilinir. Bu tur sayesinde fotoğraflarda görülen sahile ayak basacaksınız. Kelebekler Vadisi tekne turu gün içinde birçok koyda huzura kulaç atma imkânı verir.

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu Fiyatları 2024

En Ucuz Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu Fiyatları 2024; +7 yaş üstü 900 TL, 4-7 yaş arası: 550 TL, 0-3 yaş arası ücretsizdir.

Kişi Yaş Fiyat
Yetişkin 7 yaş ve üzeri 900 TL
Çocuk 4 – 7 yaş 550 TL
Bebek 0 – 3 yaş Ücretsiz

Fiyata Dahil / Hariç

 • Türkçe Bilgilendirme
 • Öğle Yemeği
 • Animasyonlar
 • Köpük Partisi
 • Kişisel Harcamalar
 • Tüm İçecekler
 • Otel Transferi

Yanınıza Almayı Unutmayın

 • Güneş Kremi
 • Şort - Mayo
 • Güneş Gözlüğü
 • Kişisel Havlu

Tur Resimleri

Kelebekler Vadisi Tekne Turu Programı

Tatil beldelerini yakından tanımak istiyorsanız muhakkak günlük turlara katılmalısınız. Kelebekler Vadisi tekne turu yörenin birçok özel koyunu keşfedebileceğiniz bir gezi programı sunar. Mavinin her tonuna gebe koylarda yaz güneşinin tadına varın. Gün boyu altı farklı koyda dilediğiniz kadar kulaç atıp suyun arındırıcı etkisine kendinizi bırakabileceksiniz. Mavi yolculukların belirleyicisi hava şartları rotanın değişiminde etkili olabilir. Ama yaz boyu genelde bu güzergâh izlenir.

Mavi Mağara

Kelebekler Vadisi tekne turunun ilk durağı denizin naif dokunuşları sonrasında oluşan bir mağaradır. Berrak mavi denizinde yüzmelere doyamayacağınız bir durak. Dalgaların mağaraya vurmasıyla çıkan seste huzur bulacaksınız.

Kelebekler Vadisi

Vadi gerçekten yaklaşık 80 tür kelebeğe ev sahipliği yapar. Tekne yanaşabildiği kadar kıyıya demirler. Burada vadideki işletmeleri dolanabilecek zamanınız olacak. İsterseniz tüm zamanınızı turkuaz suların kollarında geçirebilirsiniz. Oldukça görkemli vadinin içindeki nehrin suları ılık Akdeniz sularına karışır. Burada diğer mola yerlerine nazaran biraz daha fazla uzun zamanınız olacak. Kelebekler Vadisi tekne turunun en ilgi gören mola noktasıdır.

Soğuk Su Koyu

Denize yaslı dağın derinlerinden doğanın tüm nefis kokularının karışımı serin suların ılık mavi sulara karışmasıyla oluşmuş ferahlatıcı bir duraktır. Özellikle sıcak yaz güneşini serin sularla taçlandırmayı seven misafirleri oldukça etkiler. Çam ağaçlarının denize düşen hareleri suyun soğukluğunun korunmasında etkili. Burada yaklaşık olarak 40 dakika ferahlama şansınız olacak.

Deve Plajı

Sadece denizle ulaşımın mümkün olduğu bakir bir koy. Kıyıdaki kayaların deve hörgücüne benzemesi nedeniyle yöre halkı tarafından bu şekilde adlandırılmış. Berrak turkuaz suları ve kum plaja sahip koyda yüzmenin tadını çıkarabilecek zamanınız olacak.

Öğle Yemeği

Keyifli dört molanın ardından lezzetli bir öğle yemeği molası verilecek. Tavuk, makarna ve taze mevsim sebzelerinden oluşan leziz öğünün keyfini çıkarın.

St. Nicholas Adası

Mazinin kalıntılarının adanın doğal yaşamına karıştığı bu molada ciğerlerinize tarihi koklayabileceksiniz. Berrak mavi sularında veda etmeye hazırlanan yaz güneşinin tadını çıkarın.

Akvaryum Koyu

Kelebekler Vadisi tekne turunun son güzide mola yerinde kısa dalışlar yapabilmek için şnorkel takımlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Gerçekten suyun cam kadar şeffaf derinliklerine gizli renkli yaşam sizi etkileyecek. Balıkların arasındaki zevk dolu yüzme molasının ardından dönüş yoluna çıkılacak.

Köpük Partisi

Turun son demlerinde sizlere köpük partisiyle veda edeceğiz, tekrar bu eğlenceli zamanlara ortak olmak isterseniz sizleri bekleriz.

Tur Teknesi

Tekne film sahnelerinden fırlamış bir korsan teknesidir. Böyle fantastik bir tekne ile mavi yolculuk oldukça cezbedicidir. Tekne 2 kattan oluşur, ilk katta gölgelik alanlar ve masalar sizi karşılar. Üst katta güneşlenmeniz için minderler mevcuttur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kelebekler vadisi tekne turu fiyatı kaç TL?

Fethiye Kelebekler vadisi tekne turu 2024 fiyat listesi;

  • +7 yaş üstü 900 TL, 4-7 yaş arası: 550 TL, 0-3 yaş arası ücretsizdir.

Kelebekler Vadisi'ne tekne turu ne zaman başlar?

Kelebekler Vadisi’ne düzenlenen tekne turları sabah 10:30’da başlar. Tur programına göre saat 17:00 sularında dönüş yapar.

Kelebekler Vadisi Tekne Turuna Gelirken Yanınıza Neler Getirmelisiniz?

Tekne turlarına gelirken plaj çanlarınıza deniz kıyafetleriniz, yüksek etkili güneş kreminizi, havlu, şapka ve güneş gözlüklerinizi koymayı unutmayınız. Çünkü tekne içinde bunları temin edebileceğiniz alanlar mevcut değil.

Kelebekler Vadisi'nde hangi doğal güzellikler bulunmaktadır?

Kelebekler Vadisi, etkileyici kayalıkları, turkuaz renkli denizi ve sakin kumsallarıyla ünlüdür. Yaz aylarında burada gözlemlenebilen kelebek türleri de vadiden adını almıştır.

Tekne turu boyunca hangi diğer noktalar ziyaret edilir?

Kelebekler Vadisi tekne turları Mavi Mağara, Nicholas Adası, Akvaryum Koyu gibi diğer doğal güzelliklere sahip noktaları da içerir. Bu noktalarda yüzme, güneşlenme ve su altı aktiviteleri yapabilirsiniz.