Günübirlik Tatil Turları > Kekova Özel Tekne Turu

Kekova Özel Tekne Turu son zamanlarda yerli ve yabancı misafirler tarafından oldukça popüler bir turdur. Özel Tekne portföyümüz içerisinde bütçenize uygun bir çok tekneden birini seçebilirsiniz. Her teknenin kişi sayısı farklı olduğundan öncelikle aşağıdaki rezervasyon numaramızı aradığınızda kişi sayısını belirtiniz. Her teknemizin içeriği de değişiklik göstermektedir. Buda fiyatı etkilemektedir. Tekne seçmenin en basit ve kolay yolu bizi aramaktır. Profesyonel ekibimiz sizlere seçim konusunda fikirler verip doğru ve size en uygun tekneyi seçmenize yardımcı olacaktır. Tekne resimlerimizi sizlerle whatsapp üzerinden paylaşacağız.

kekova özel tekne turu

Tekne Kodu: KKV-01

Her Gün
8 Saat
Günlük

Kekova Özel Tekne Turu Fiyatları 2022

Kekova Özel Tekne turu Fiyatları 2022 yaz sezonunda sizlerin bütçesine ve kişi sayınıza en uygun şekilde ayarlanmıştır. Tabi yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle özel tur için kişi sayısı fiyat verebilmek ve özellikle tekne seçebilmek için önemlidir. Ayrıca her teknenin öğle yemeği menüsü de değişiklik göstermektedir. Rotaları da değişiklik gösterebilmektedir. Kısacası fiyat konusu seçeceğiniz tekneye göre değişiklik göstereceğinden burada fiyat belirtemiyoruz. Diğer tüm turlarımızda fiyatları tur içeriği sabit olduğundan yazabiliyoruz ancak özel turlarda bunu yapamıyoruz. Ancak bizleri aradığınızda süratli bir şekilde ekibimiz sizler için en uygun tekneyi seçmede yardımcı olacaktır. 10 dakika içerisinde hoşunuza giden bir tekneyi rezerve etmiş olabileceksiniz.

Kekova Özel Tekne Turu Tavsiye

Kekova Özel Tekne Turu Tavsiye yazımızda sizlere tura çıkmadan önce ne getirmeniz gerektiğini anlatacağız. Teknelerimizde kişisel havlu servisimiz bulunmamaktadır. Hijyen kuralları gereği bunu yapamıyoruz. Yüzme molası bulunduğundan yanınızda şort ve mayo getiriniz. Islak güneşlenme sizi rahatsız ediyorsa yedek şort ve mayonuzu da getirebilirsiniz. Teknemizin kabininde üzerinizi değiştirip ıslak olanı tekne yan demirinde kurutabilirsiniz. Şapka, güneş kremi ve güneş gözlüğü de yanınızda olmalı. Teknelerimizin bazılarında 220 volt elektrik bulunurken bazılarında sadece tekne başka koya giderken telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Bu sebeple cep telefonunuz sabah tur başlangıcında şarjı dolu olursa çok daha rahat edersiniz. Tur süresince masmavi koylarda yüzme molası vereceksiniz. Deniz altını gözlemlemek muhteşem bir aktivite olacaktır. Bunun için kişisel deniz gözlüğünüzü yanınızda getirirseniz harika güzellikleri kendi gözünüzle görmüş olursunuz.

Kekova Hakkında Bilgi

Kekova’nın adı cennet olabilir. Doğanın tarihle birleştiği yerdir. Turkuaz renkli suları sayısız koy ve koylarla bezenmiştir. Kekova, sahil şeridindeki Üçağız (eski adıyla Theimussa) köyü, ünlü kalesiyle Kaleköy (Simena) köyü ve Kaleköy’ün karşısında tarihi batık şehre uzanan Kekova Adası’nı içermektedir. Kekova bölgesindeki Simena antik kalıntıları üzerine kurulan Kaleköy’e sadece tekneyle ulaşılıyor. Bir Haçlı kalesine ev sahipliği yapan Kaleköy’ün şirin dar sokakları sizi bu güzel yeri keşfetmeye davet ediyor. Kekova Özel Tekne Turu  misafirlerimiz bu şirin beldeyi ziyaret edebilir ve meşhur şeftalili dondurmasını denemeyi ihmal etmemelidir!

Simena yarımadasının karşısında, Likya döneminde (MS 2. yy.) birkaç depremle yıkılan, ancak daha sonra yeniden yerleşip Bizans egemenliğinde gelişen Kekova Adası bulunur. Daha sonra Arap istilaları Bizanslıları adayı terk etmeye zorladı.

1990 yılında Kekova Adası Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilmiş ve batık şehir bölgesinde yüzmek yasaklanmıştır. Bizans kilisesi kalıntıları Tersane Koyu’nda görülmekte olup, Kekova Adası yakınında tekneyle ulaşılabilir ve yüzerek ören yeri ziyaret edebilirsiniz. Kekova’da bulunan Akvaryum Koyu (adını berrak sularından alır) yüzmek için mükemmeldir ve yine sadece tekneyle ulaşılabilir. Antik batık kenti yakından görmek için Kekova tekne kiralama popülerdir.

Covid – 19 Tedbirleri

Covid – 19 Tedbirleri kapsamında teknelerimiz standartlara uygun, kaliteli dezenfektanlar ile dezenfekte edilmektedir. Personel tekne mutfağında yemek hazırlarken bone, maske ve eldiven kullanmaktadır. Öğle yemeği servisinde servis personeli eldiven ve maske takmaktadır. Misafirlerimizin tekne açık alanlarında maske takma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca teknemizde dezenfektan istasyonları

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kekova Özel Tekne Turunda yüzme molası verilen koylar

Kekova Özel Tekne Turunda yüzme molası verilen koyların listesi;

  • Simena Adası
  • Burç Koyu
  • Batık Şehir
  • Kekova Adası
  • Esmeralda koyu
  • Korsan Koyu

Kekova Özel Tekne Turunda fiyata neler dahildir?

Kekova Özel Tekne Turunda fiyata dahil olan içerik konusunda misafirlerimizin istekleri doğrultusunda net fiyat çıkmaktadır. Net fiyatlar için bizleri arayın. Birlikte en uygun tekneyi oluşturalım.

En uygun Kekova Özel Tekne Turu hangisidir?

En uygun Kekova Özel Tekne Turumuz için 2 Kişilik tekne fiyatımız 500 TL’dir.

Kekova Özel Tekne Turu kaç saat sürüyor?

Kekova Özel Tekne Turu 7 saat sürmektedir. Turumuz sabah 10:00’da başlayıp öğleden sonra saat 17:00’de bitmektedir.

Kekova Özel Tekne Turu nereden kalkıyor?

Kekova Özel Tekne Turu kalkış konumunu rezervasyon sırasında sizlere whatsapp üzerinden gönderilecektir.

Kekova Özel Tekne Turu fiyatları ne kadar?

Kekova Özel Tekne Turu fiyatlarımız Tekne boyutuna ve içeriğe göre 500 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizi arayınız.